Budżet Obywatelski 2018. Rekord już został pobity!

Choć termin składania projektów do gdańskiego Budżetu Obywatelskiego minął w piątek, 31 marca, o północy, to już wcześniej było wiadomo, że mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę wniosków!

Na razie, już zarejestrowano 447 wniosków (w ubiegłym roku było ich 365). To pomysły gdańszczan na wydanie publicznych środków przede wszystkim w ich najbliższym otoczeniu. Niewykluczone, że ostatecznie liczba wniosków wzrośnie.

– Jeszcze w piątek dzwonili do nas mieszkańcy w tej sprawie, dopytując m.in. o kwestie związane ze złożeniem projektu – przyznaje Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej w gdańskim magistracie.

SPRAWDŹ, JAKIE PROJEKTY ZGŁOSILI GDAŃSZCZANIE I GDAŃSZCZANKI

Dobra informacja jest też taka, że projekty do obywatelskiego budżetu, zwanego też partycypacyjnym, złożyli mieszkańcy wszystkich dzielnic. W niektórych kilka, w innych kilkanaście – najważniejsze jednak jest to, że będzie w czym wybierać w trakcie wrześniowego głosowania.

Kto chciał złożyć swój projekt, tak by mógł zostać zrealizowany w 2018 r., miał czas do piątku, 31 marca do 24.00. Wniosek można było zarejestrować w internecie, na stronie https://gdansk.budzet-obywatelski.org. Koniecznie trzeba było go też przesłać w formie papierowej do Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wniosek, poza opisanym projektem, musiał obowiązkowo zawierać 15 podpisów gdańszczan, którzy go popierają. Można też było wysłać go pocztą – obowiązywała data stempla pocztowego.

Źródło: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Budzet-Obywatelski-2018-Rekord-juz-zostal-pobity,a,74339