Gdańsk Południe na START – zaczynamy zajęcia sportowe

Gdańsk Południe na START z Radą Dzielnicy Chełm zapraszają do udziału w otwartych aktywnościach dla każdego
W tym tygodniu, zapraszamy Was na pierwsze zajęcia, które będą jednocześnie konsultacjami społecznymi.
Poniżej nasze propozycje do rozważenia i przedyskutowania z Wami
Jeśli nie pasuje Wam poniższy termin, możesz przesłać nam swoją opinię w wiadomości
Zapraszamy młodzież 15-18 lat i/lub dorosłych opiekunów
WTOREK- 22.06
– 18.00 – chcemy uniknąć wprost zaproszenia na Nordic Walking, czyli proponujemy spacery/wędrówki po pracy ze stetchingiem
Masz kije? Ok.
Jeszcze nie masz? Ok.
Nie zamierzasz mieć – wystarczy Ci intensywny marsz bez sprzętu? Ok
Przyjdź na pierwsze spotkanie. Dowiesz się szczegółów i uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania.
Zbiórka przy boisku w Jarze Wilanowska
ŚRODA-23.06
– 17.30 – rowerowo po dzielni/mieście i najbliższej okolicy
Z uwagi na tradycyjną niedzielną „ustawkę” kolarską na Bergiela, chcielibyśmy zaproponować kręcenie na rowerach miejskich/MTB?
Westerplatte, Pruszcz wzdłuż Raduni, do lasu Otomin/TPK?
Może co drugi tydzień zmiana kierunku i charakteru sprzętu oraz intensywności?
A może od czasu do czasu ustawimy się na weekendowy rajd?
Przyjedź i powiedz co Ci w duszy gra.
Zbiórka również przy boisku w Jarze Wilanowska
CZWARTEK-24.06
– 18.00 – na biegowo/marszo/biegowo – zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z bieganiem ale nie wiedzą jak się do tego zabrać.
Bezpiecznie/merytorycznie i z uśmiechem.
Będzie sporo gimnastyki, bo bieganie to nie tylko bieganie 🙂 Zajęcia będą kończyły się porządnym stretchingiem na trawie z elementami jogi.
Zalecamy więc zabranie swojej maty do ćwiczeń.
Ruszamy ze zbiornika retencyjnego Świętokrzyska II – meta Parkrun – (od strony parkingu przy Bergiela)
NIEDZIELA-27.06
– 9.00 – szosowo- ruszamy z parkingu przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II ul. Bergiela
Przede wszystkim zapraszamy początkujących i mniej zaprawionych kolarzy (śr prędkość ok 30km/h). Dzielimy się na dwie grupy i gr mniej zaawansowana rusza jako druga ok godz. 9.05

Jeśli coś jest niejasne, pytajcie śmiało w komentarzach na Facebooku. Pamiętajcie, tutaj NIE MA głupich pytań. Na (prawie) wszystkie odpowiemy 😉
A najlepiej przyjść na trening i zapytać na miejscu 😉
Przybywajcie, trenujcie, integrujcie się i podajcie dalej – NIECH SIĘ DZIEJE 😉
Zajęcia są dofinansowane z budżetu Rada Dzielnicy Chełm
——————————————————————————————
W treningu uczestniczą TYLKO osoby zapisane na wydarzenie na Facebooku (klikamy przycisk „wezmę udział” na wydarzenie po zapoznaniu się z warunkami uczestnictwa!
W czasie zajęć rowerowych/kolarskich uczestnik jest zobowiązany za każdym razem do wcześniejszego zapoznania się z przebiegiem trasy, jej trudnością i dostosowuje dystans do swoich możliwości. Zabieramy jak zwykle sprawne rowery, naładowane telefony (najlepiej z nawigacją ułatwiającą samodzielny powrót), odpowiednią odzież, napoje w bidonach i $ na ich uzupełnienie po drodze, coś energetycznego na ząb (np. banany, kanapka z miodem, batonik), zapasowe dętki, kaski i b.dobry humor:) Na treningu obowiązują przepisy o ruchu drogowym. Pamiętajcie o jeździe (kolarstwo) w grupach max 10par! i odstępach pomiędzy nimi dla samochodów!
Uczestnik wydarzenia oświadcza, że jest zdrowy, zdolny do wysiłku i nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich do udziału w treningu w dyscyplinach sportowych typu wytrzymałościowego, bierze w nim udział na własną odpowiedzialność i w razie wypadku lub powstałej szkody związanej z treningiem, nie będzie występować z roszczeniami odszkodowawczymi wobec Organizatora lub osób działających w jego imieniu.
Zgłoszenie swojego uczestnictwa przez uczestnika oznacza, że rozważył i ocenił charakter, zakres i stopień ryzyka wiążącego się z uczestnictwem w treningu, w tym zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych (w tym śmierci), a także szkód i strat o charakterze majątkowym i dobrowolnie zdecydował się podjąć to ryzyko. W czasie spotkań obowiązują aktualne wytyczne sanitarno-epidemiologiczne wz COVID-19.
Uczestnik, przystępując do zajęć wyraża tym samym zgodę na wykorzystywanie przez Organizatora zdjęć i materiałów wideo z wizerunkiem uczestnika, wykonanych podczas zajęć, do własnych działań marketingowych i promocyjnych i nie będzie z tego zgłaszać żadnych roszczeń