Informacja ZTM: Roboty torowe na Strzyży w dniach 08 i 09.06.2019 r.; zmiany na liniach 5, 6, 12 + link do mapki

Roboty torowe na Strzyży w dniach 08 i 09.06.2019 r.; zmiany na liniach 5612

 

W sobotę i niedzielę, 08 i 09.06.2019 r., na ul. Wita Stwosza prowadzone będą prace torowe, wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego od Strzyży PKM do pętli w Oliwie. Tramwaje linii 5612 pojada na strasie skróconej. Zostanie uruchomiona autobusowa linia komunikacji zastępczej T6.

 

TRAMWAJE

 

  • Linie 5, 6, 12

Od strony Opery Bałtyckiej tramwaje tych linii pojadą tylko do pętli „Strzyża PKM”.

 

AUTOBUSY

 

  • Linia T6

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T6 na trasie: Jelitkowo – Pomorska – Grunwaldzka (pętla tramwajowa Oliwa) – Obrońców Westerplatte – Wita Stwosza –

Strzyża PKM – Wita Stwosza – Obrońców Westerplatte – Polanki – Rybińskiego – Grunwaldzka (pętla tramwajowa Oliwa) – Pomorska – Jelitkowo.

Zobacz trasę i dokładną lokalizację przystanków autobusowych linii T6.

SKOMUNIKOWANIE

Miejscem przesiadek między tramwajami linii 56 i 12, a autobusami linii T6 będzie pętla „Strzyża PKM”.

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY                      

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

Na przykład, pasażer podróżujący w kierunku Oliwy, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 5, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusową linią zastępczą T6.