Pożegnanie lata – dzień grillowanej krewetki w Morskiej Szkole Podstawowej, sobota 19.10.2019 r.

Lato powróciło, abyśmy mogli je godnie pożegnać! Międzykulturowe Pożegnanie Lata to impreza familijna. Zapraszamy wszystkich chętnych do podróży przez inne kultury.

Bądźcie z nami w sobotę 19 października– poniżej znajdziecie listę atrakcji:

– kiermasz potraw z różnych stron świata – zapraszamy chętne osoby do przygotowania potraw. Będziemy dysponować grillem, z którego serwować będziemy pieczone ziemniaki!

– wystawa plakatów dotyczących krajów z których pochodzą nasi uczniowie

– quiz wiedzy o krajach świata

– zabawy z różnych krajów – zapraszamy rodziców i dzieci do przygotowania i przeprowadzenia zabaw z różnych stron świata

– muzyka z różnych stron świata – chcielibyśmy, aby w tym dniu towarzyszyła nam muzyka z różnych stron świata – prosimy chętnych o przygotowanie playlist i przekazanie ich do Pani Dyrektor Anny Kotowskiej

– międzykulturowy talent show

– 10-12.00 warsztat „Wszyscy jesteśmy OD-WAŻNI” dla rodzin – prowadzenie Aleksandra Musielak psycholog szkolny oraz Aleksandra Mońko – psycholog, nauczyciel-terapeuta
Zapraszamy na warsztat dla dzieci i dorosłych dotyczący międzykulturowości.

Podczas pierwszej części skupimy się na dwóch aspektach: Co to znaczy, że ktoś jest ważny? Czy istnieje równowaga między ważnością i odwagą?
Podczas drugiej części w godz. 13.30 – 14.00 uczestnicy wykonają kolaże na temat odwagi i ważności.
Na warsztat obowiązują zapisy – chętnych prosimy o zgłaszanie się do psychologa szkolnego Aleksandr Musielak wraz z jednozdaniowym opisem dlaczego chcecie Państwo wziąć udział w warsztacie.

12.30 – 13.30 wystawa prac uczestników poprzednich warsztatów „Wszyscy jesteśmy OD-WAŻNI” oraz pokaz filmu powstałego podczas warsztatu.