Rowerowe niedziele z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami

Trójka Lokalnych Przewodników poprowadzi w niedzielę 30 lipca wyjątkowy, rowerowy spacer po Nowym Porcie. O historii, architekturze i ciekawostkach związanych z portowym charakterem dzielnicy opowiedzą Katarzyna Werner, Alicja Łaniewska i Wojciech Atczuk. Start o godz. 12.00 spod dawnego Morskiego Domu Kultury (ul. Marynarki Polskiej 15). Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.

Regularne, piesze spacery po Nowym Porcie odbywają się w środy: start godz. 17.30 i soboty: start o godz. 12.00. Miejsce rozpoczęcia spaceru: dawny Morski Dom Kultury, ul. Marynarki Polskiej 15.

– Nowy Port został przyłączony do Gdańska już w 1817 roku! Ale najciekawsza historia to ta z lat 70-tych XX wieku, kiedy w dzielnicy było wielu marynarzy z różnych krajów, a na każdym rogu można było usłyszeć inny język. Kwitło też życie kulturalne w Morskim Domu Kultury – było tam wiele pracowni: fotograficzna, modelarska, garncarska, organizowane były koncerty i wystąpienia teatralne – wspomina Wojciech Atczuk, Lokalny Przewodnik po Nowym Porcie.

Posłuchaj rozmowy Jarka Orłowskiego i Wojciecha Atczuka z Włodzimierzem Raszkiewiczem w Radiu Gdańsk http://bit.ly/RG_Zaspa_NowyPort.

Następny rowerowy spacer odbędzie się 6 sierpnia na Zaspie. Kolejne daty i dzielnice wkrótce!

Wszystkie spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne i może się na nie wybrać do 17 września 2017. Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl, 58 301 20 16. Szczegółowy harmonogram spacerów znajduje się na: www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy.

Posłuchaj historii i zobacz spacery po Zaspie, Oruni, Nowym Porcie, Biskupiej Górce i Dolnym Mieście: http://bit.ly/spacery_alternatywne_wideo.


Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

Partnerzy: grupa inicjatywna „Od Wyzwolenia do Wolności” – Nowy Port, Stowarzyszenie Biskupia Górka, Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta – Dolne Miasto, Orunia – Stacja Orunia GAK, Zaspa – Plama GAK

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co jest Grane 24, Poznaj Świat, Trójmiasto.pl, iBedeker.pl, Radio Gdańsk