Ulica Wilanowska – zmiana organizacji ruchu!

Od soboty, 16 czerwca, od godziny 5:00 zostanie zamknięta ul. Wilanowska na wysokości jaru. Ulica będzie niedostępna dla samochodów i autobusów, rowerzystów i pieszych na odcinku ok. 150m.

Objazd wszystkich pojazdów odbywać się będzie przez al. Vaclava Havla. Taka organizacja ruchu planowana jest do końca wakacji.

Zamknięcie ulicy związane jest z przekopem tunelu pod ul. Wilanowską, łączącego dwie części jaru. Dzięki tunelowi będzie można bezpiecznie i wygodnie przedostać się z jednej części zieleńca na drugą. Tunel będzie miał ok 33 m. długości.

Uwagi i pytania prosimy kierować do Gdańskiego Centrum Kontaktu, drogą telefoniczną: 58 52 44 500 lub e-mailową: kontakt@gdansk.gda.pl

 

Jar Wilanowski to najpopularniejsze tereny rekreacyjne w południowej części miasta

Oprócz tunelu łączącego dwie części Jaru, dużo zmieni się na terenie samego parku. Powstaną nowe miejsca zabawy i rekreacji. Nie zabraknie też nowych drzew i krzewów. Zbudowane zostaną ścieżki, po których będzie można wygodnie spacerować i pobiegać,  zainstalowane zostanie także oświetlenie i monitoring. Na terenie jaru zaplanowano też skwer ze stawkiem,  miejsce do ćwiczeń Tai Chi, a nawet place sąsiedzkie. Najmłodsi goście jaru zyskają nowy plac zabaw „Lokomotywa”, a trochę starsi plac sprawnościowy oraz linowy. Nie zabraknie również małej architektury. Dodatkowo zaplanowano budowę budek lęgowych, domków dla owadów i karmników dla ptaków.

Prace potrwają do października, a łączny koszt inwestycji wynosi 5,7 mln zł, w tym koszt budowy tunelu to 1,8 mln zł.
W ostatnich latach na terenie Jaru z budżetu miasta sfinansowano m.in. siłownię „pod chmurką” i plac zabaw dla najmłodszych. Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstało boisko wielofunkcyjne, a przed siedmioma laty, w ramach projektu „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej”, wybudowano zbiornik retencyjny.